خانه / دسته‌بندی نشده / کتاب مجموعه مقالات مدیریت و فرهنگ (فارسی و لاتین)

کتاب مجموعه مقالات مدیریت و فرهنگ (فارسی و لاتین)

باسلام و درود بی کران برمدیران ورهبران الهی، شهداء جلیل القدر، پدران گرامی، مادران دلسوز، سرپرستان، مسوولین، معاونان و در راس آنان مدیران و رهبران محترم و تمام افرادی که سعی و تلاش در جهت بهبود اخلاقیات در خود و ما داشته اند.

مدیران و مسوولین اعم از دولتی و غیردولتی برای دستیابی به سطح قابل قبولی از موفقیت و سعادت خود و نظام های تحت مدیریت شان باید به مجموعه ای از اصول و صفات اهتمام داشته باشند. این اصول و صفات در تحصیل موفقیت مدیر و زیردستانش نقش بنیادینی داشته و لذا تحصیل آن ضروری می باشد. ازاین امور میتوان به ایمان، تقوی، تزکیه و تهذیب نفس، امانت داری، عدل گرایی و… اشاره کرد.

با توجه به اینکه مدیریت و رهبری از جمله امور سخت و طاقت فرسا است،کسانی می توانند عهده دار این مسئولیت گردندکه قدرت تحمل ناملایمات و مشکلات راداشته و شرح صدر را در وجود خود جریان دهند.

آیات قرآن، زندگی انبیاء الهی و اوصیاء آنها، به خوبی نشان می دهدکه شرح صدر از لوازم مهم رهبری ومدیریت چه درعرصه زندگی شخصی وچه دراجتماع است. قدرت روحی بالا و دریا دلی در هر چه بهتر مدیریت نمودن کمک شایانی می کند.

مسوولیت خطیر مدیریت و رهبری اقتضاء می کندکه رهبر و مدیر در هرجای جامعه اسلامی به تاسی از پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام زندگی خود را بر اصل اخلاص، قدرت روحی، ساده زیستی، وجدان، انضباط، انتقادپذیری، وقار و متانت، دلیری و فرهنگ سازی آن در خود، خانواده و در نهایت اجتماع بنا کنند. این شیوه زندگی لیاقت اسوه بودن فرد را به اثبات می رساند.

کتاب حاضر مجموعه مقالاتی است که بر حول این محور حرکت کرده و تلاش بر این دارد که قدمی در به سامان رساندن خوی و خصلت زیبای الهی در نفس مولف و فرد فرد خوانندگان ایجاد نماید. اين مقالات در مجله هاي معتبرآي اس آي و آي اس سي به چاپ رسيده است.

باشدکه خداوند ما را یاری فرماید…

والسلام علی عبادالله الصالحین…

سعیده جعفری راد

شهر مقدس قم زمستان 94

 

آدرس خرید کتاب:  mojak.ir

 

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

رعایت حقوق افراد، واجب کفائی است!!!

چند سالی  است، مسأله ی مهمی توجه ما را به خود جلب نموده است که در جامعه ظاهرا به آن اهمیت بالائی داده می شود ولی در باطن امر، به آن با دغدغه نگاه نمی شود و با نگرانی و به عنوان بحران به آن توجه نمی گردد؟ چرا که خود شاهد هستیم بیشتر جلب نظرما کارهاو درگیری های روزمره و حساب و کتاب های تمام نشدنی است و توجه به این مساله که برای بهبود حال خود، دیگران و سعادت دنیوی و اخروی چه باید کرد، کمتر به چشم می خورد.از کجا آمده و به کجا خواهیم رفت و محبوب حقیقی از ما چه می خواهد، سوالی بسیار پراهمیت است که وظیفه ی ماست تا به آن توجه عمیق داشته باشیم.خداوند پیامبرش را  برما فرستاده که ما را با فطرت خویش آشنا کند، وقتی همه چیز خدمت به مردم شود دیگر تمام زندگی ما آنچه خدا خواسته است می گردد . باید به این یقین داشت که هیچ علمی بالاتراز پرورش روح و جسم انسان ها نیست و بحثی کلان تر از آن نخواهیم یافت.این نوع کار کاملا جهادی است وروحی پردغدغه و ناآرام می طلبد زیرا به ظاهر نه مالی دربر دارد و نه منصبی، اما از لحاظ معنوی، غنای روح و نفس را به همراه خواهد داشت. با بی ارزش نمایان کردن این نوع کار، خودمان از پیشرفت و تعالی دور خواهیم ماند و به دیگران هم نفعی نخواهیم رساند. ممکن است چیزی تغییر نیابد ولی یقین بدانیم چیزی هم به جلو رانده نخواهد شد .رعایت حقوق مردم، لحظه به لحظه کنار ماست و بر ما واجب است و ترک آن مکافات دنیوی و اخروی را به همراه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *