خانه / دسته‌بندی نشده / کتاب مجموعه مقالات مدیریت و فرهنگ (فارسی و لاتین)

کتاب مجموعه مقالات مدیریت و فرهنگ (فارسی و لاتین)

باسلام و درود بی کران برمدیران ورهبران الهی، شهداء جلیل القدر، پدران گرامی، مادران دلسوز، سرپرستان، مسوولین، معاونان و در راس آنان مدیران و رهبران محترم و تمام افرادی که سعی و تلاش در جهت بهبود اخلاقیات در خود و ما داشته اند.

مدیران و مسوولین اعم از دولتی و غیردولتی برای دستیابی به سطح قابل قبولی از موفقیت و سعادت خود و نظام های تحت مدیریت شان باید به مجموعه ای از اصول و صفات اهتمام داشته باشند. این اصول و صفات در تحصیل موفقیت مدیر و زیردستانش نقش بنیادینی داشته و لذا تحصیل آن ضروری می باشد. ازاین امور میتوان به ایمان، تقوی، تزکیه و تهذیب نفس، امانت داری، عدل گرایی و… اشاره کرد.

با توجه به اینکه مدیریت و رهبری از جمله امور سخت و طاقت فرسا است،کسانی می توانند عهده دار این مسئولیت گردندکه قدرت تحمل ناملایمات و مشکلات راداشته و شرح صدر را در وجود خود جریان دهند.

آیات قرآن، زندگی انبیاء الهی و اوصیاء آنها، به خوبی نشان می دهدکه شرح صدر از لوازم مهم رهبری ومدیریت چه درعرصه زندگی شخصی وچه دراجتماع است. قدرت روحی بالا و دریا دلی در هر چه بهتر مدیریت نمودن کمک شایانی می کند.

مسوولیت خطیر مدیریت و رهبری اقتضاء می کندکه رهبر و مدیر در هرجای جامعه اسلامی به تاسی از پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام زندگی خود را بر اصل اخلاص، قدرت روحی، ساده زیستی، وجدان، انضباط، انتقادپذیری، وقار و متانت، دلیری و فرهنگ سازی آن در خود، خانواده و در نهایت اجتماع بنا کنند. این شیوه زندگی لیاقت اسوه بودن فرد را به اثبات می رساند.

کتاب حاضر مجموعه مقالاتی است که بر حول این محور حرکت کرده و تلاش بر این دارد که قدمی در به سامان رساندن خوی و خصلت زیبای الهی در نفس مولف و فرد فرد خوانندگان ایجاد نماید. اين مقالات در مجله هاي معتبرآي اس آي و آي اس سي به چاپ رسيده است.

باشدکه خداوند ما را یاری فرماید…

والسلام علی عبادالله الصالحین…

سعیده جعفری راد

شهر مقدس قم زمستان 94

 

آدرس خرید کتاب:  mojak.ir

 

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

متانت با اطاعت، نجات از ذلت

همواره تاریخ و روزهای متفاوت در تاریخ ماندگار خواهند شد. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل هم هستند؛ این انسانها، اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی کشد و آن را مشخص می نماید، متمایز می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان می دهد، معنا می بخشد، او را تا عرش برین بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، اهمیت می بخشد.همواره در شرایط سخت است که تشخیص کار، دشوارتر می شود. البته خدای متعال همیشه با فرستادن راهنما و بینه حجت را تمام می کند. مثلا هر چند ما هلال شب اول ماه را نمی بینیم اما هلال وجود دارد و هست. باید چشم را باز کرده و با دقت نگاه کنیم و از تمامی امکانات استفاده نمائیم تا بتوانیم این حقیقت را که خداوند متعال در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *