خانه / دسته‌بندی نشده / کتاب مجموعه مقالات مدیریت و فرهنگ (فارسی و لاتین)

کتاب مجموعه مقالات مدیریت و فرهنگ (فارسی و لاتین)

باسلام و درود بی کران برمدیران ورهبران الهی، شهداء جلیل القدر، پدران گرامی، مادران دلسوز، سرپرستان، مسوولین، معاونان و در راس آنان مدیران و رهبران محترم و تمام افرادی که سعی و تلاش در جهت بهبود اخلاقیات در خود و ما داشته اند.

مدیران و مسوولین اعم از دولتی و غیردولتی برای دستیابی به سطح قابل قبولی از موفقیت و سعادت خود و نظام های تحت مدیریت شان باید به مجموعه ای از اصول و صفات اهتمام داشته باشند. این اصول و صفات در تحصیل موفقیت مدیر و زیردستانش نقش بنیادینی داشته و لذا تحصیل آن ضروری می باشد. ازاین امور میتوان به ایمان، تقوی، تزکیه و تهذیب نفس، امانت داری، عدل گرایی و… اشاره کرد.

با توجه به اینکه مدیریت و رهبری از جمله امور سخت و طاقت فرسا است،کسانی می توانند عهده دار این مسئولیت گردندکه قدرت تحمل ناملایمات و مشکلات راداشته و شرح صدر را در وجود خود جریان دهند.

آیات قرآن، زندگی انبیاء الهی و اوصیاء آنها، به خوبی نشان می دهدکه شرح صدر از لوازم مهم رهبری ومدیریت چه درعرصه زندگی شخصی وچه دراجتماع است. قدرت روحی بالا و دریا دلی در هر چه بهتر مدیریت نمودن کمک شایانی می کند.

مسوولیت خطیر مدیریت و رهبری اقتضاء می کندکه رهبر و مدیر در هرجای جامعه اسلامی به تاسی از پیامبران و ائمه اطهار علیهم السلام زندگی خود را بر اصل اخلاص، قدرت روحی، ساده زیستی، وجدان، انضباط، انتقادپذیری، وقار و متانت، دلیری و فرهنگ سازی آن در خود، خانواده و در نهایت اجتماع بنا کنند. این شیوه زندگی لیاقت اسوه بودن فرد را به اثبات می رساند.

کتاب حاضر مجموعه مقالاتی است که بر حول این محور حرکت کرده و تلاش بر این دارد که قدمی در به سامان رساندن خوی و خصلت زیبای الهی در نفس مولف و فرد فرد خوانندگان ایجاد نماید. اين مقالات در مجله هاي معتبرآي اس آي و آي اس سي به چاپ رسيده است.

باشدکه خداوند ما را یاری فرماید…

والسلام علی عبادالله الصالحین…

سعیده جعفری راد

شهر مقدس قم زمستان 94

 

آدرس خرید کتاب:  mojak.ir

 

درباره ی دکتر سعیده جعفری راد

دکتر سعیده جعفری راد دکتری تخصصی مدیریت دولتی تصمیم گیری و خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

میلاد کریمه اهل بیت علیهم السلام بر تمامی شیعیان عالم مبارکباد🎉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *