خانه / دسته‌بندی نشده / سازش نه با غرب و نه با شرق

سازش نه با غرب و نه با شرق

یقین داشته باشید سازش با شرق وغرب، عزت که در پیش ندارد ذلت هم می آورد . اسلام زیبای ما همه چیز را به ما آموخته است ولی متاسفانه به آن توجه نمی شود، البته باید به یک سری از افراد حق داد، طرفدار اسلام بودن سخت است، همان طور که خوب بودن سخت است و زحمت بسیار دارد و محدودیت آور است، به قول افرادی که معتقدند اسلام  و قوانینش دست و پا گیر است، چون اسلام شیوه ی خوب بودن و انصاف را متذکر می شود که سخت است، فداکاری و ایثاربرای هم نوع رو یاد آوری می کند، که دشوار است، رعایت حال دیگران و رحم به یکدیگر را سفارش می کند که باکمال تاسف انجامش مشکل است.

بله خیلی مشکل است که دور از هواهای نفسانی عمل کرد و منافع دیگران را برمنافع شخصی ترجیح داد و به اصول اسلامی عمل کنیم.

می گویند: قوانین اسلام ، سخت گیرانه است، اسلام برای عرب ها و جاهل های دوران عهد قدیم آورده شده است. ما قصد پیشرفت و توسعه داریم. به ما کار نداشته باشید ما روشنفکر هستیم. ما دانایان با ذکاوت مملکت را اداره می کنیم، فقط نمی دانیم چطور می شود مدام اشتباه می کنیم و مملکت را به پس روی می کشانیم! نظام و مردممان را خفیف می کنیم و با گدایی و دست درازی جلوی غرب و شرق نظام را حقیر نشان می دهیم. گمان کرده ایم عقل کل هستیم و نعوذ بلله از اسلام هم بهتر می فهمیم.

از این خفت بالاتر که با التماس به آن ها که اسمش را مذاکره گذاشته ایم جلو رفتیم و دست رد به ما زنند و ما را هیچ فرض کرده و همه گونه تحریممان کردند!!!

اشاره به فرموده ی حضرت امام صادق علیه السلام که شرق و غرب را بگردید باز باید بیایید و اینجا (اسلام) زانو بزنید .

والعاقبه للمتقین

 

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

متانت با اطاعت، نجات از ذلت

همواره تاریخ و روزهای متفاوت در تاریخ ماندگار خواهند شد. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل هم هستند؛ این انسانها، اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی کشد و آن را مشخص می نماید، متمایز می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان می دهد، معنا می بخشد، او را تا عرش برین بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، اهمیت می بخشد.همواره در شرایط سخت است که تشخیص کار، دشوارتر می شود. البته خدای متعال همیشه با فرستادن راهنما و بینه حجت را تمام می کند. مثلا هر چند ما هلال شب اول ماه را نمی بینیم اما هلال وجود دارد و هست. باید چشم را باز کرده و با دقت نگاه کنیم و از تمامی امکانات استفاده نمائیم تا بتوانیم این حقیقت را که خداوند متعال در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *