خانه / اجتماعی / قوه ی قضا با کسی تعارف دارد !!!

قوه ی قضا با کسی تعارف دارد !!!

خانواده یکی از عناصر اصلی تاثیر گذار در تربیت کودک است. نبود تربیت بجا در محیط خانواده سبب می شود، فرزندان به جامعه تحمیل شوند. با ورود فرزند فاقد تربیت خانوادگی به جامعه، اوضاع رنگ دیگر به خود می گیرد. چرا که این کودک به سن جوانی و بزرگسالی خواهد رسید و خواه ناخواه به درجات بالای مسئولیتی دست پیدا خواهد کرد.

همه می گویند کودکی که در خانواده ادب نشود در جامعه ادب می شود ولی واقع به گونه ای دیگر رقم می خورد. این کودک در محیط جامعه به همین منوال رشد می کند و نهایت تبدیل به فردی می شود که کارهای ناشایست خود را مخفیانه مرتکب می شود. ارتکاب جرائم به صورت مخفیانه به حدی می رسد وی جسور شده و کم کم دست به جرائم بزرگی می زند. جرائمی که ناخودآگاه فاش می شود و گاهی هم خیر!!!

باید توجه داشت که ارتکاب برخی جرائم حتی توسط برخی به ظاهر انقلابیون مثل خیانت به بیت المال، دزدی، ارتشاء و… نباید به دلیل تکرار، کم اهمیت جلوه کند و کار به جایی برسد که نزد عموم مردی امری ساده و عادی جلوه کند. جای بسی تاسف است، در کشور اسلامی ما افرادی هر چند ظاهر الصلاح، از اعتماد مردم سوء استفاده کنند. شاید چنین می پندارند که هیچ گاه دستشان برای مردم رو نشده و تا ابد می توانند به کارهای مخفیانه خود ادامه دهند.

انتظار می رود وقتی پای قوه ی قضائیه به میدان باز شد، مانند گذشته محکم و پا در رکاب بایستد تا از حقوق مردم و میهن مظلوم دفاع کند. قوه قضائیه، ارگانی فراجناحی است و باید به این وظیفه خود بدرستی عمل کند.

خداوند مار ا با وظایمان آشنا گرداند. آمین.

 

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

متانت با اطاعت، نجات از ذلت

همواره تاریخ و روزهای متفاوت در تاریخ ماندگار خواهند شد. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل هم هستند؛ این انسانها، اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی کشد و آن را مشخص می نماید، متمایز می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان می دهد، معنا می بخشد، او را تا عرش برین بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، اهمیت می بخشد.همواره در شرایط سخت است که تشخیص کار، دشوارتر می شود. البته خدای متعال همیشه با فرستادن راهنما و بینه حجت را تمام می کند. مثلا هر چند ما هلال شب اول ماه را نمی بینیم اما هلال وجود دارد و هست. باید چشم را باز کرده و با دقت نگاه کنیم و از تمامی امکانات استفاده نمائیم تا بتوانیم این حقیقت را که خداوند متعال در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *