خانه / اجتماعی / هوشیار باشید! مقابله ی با اسلام، دلیل براندازی حکومت ها شد.

هوشیار باشید! مقابله ی با اسلام، دلیل براندازی حکومت ها شد.

در انهدام و از بین رفتن دولت ها و حکومت ها، آن چیزی که کاملا مشخص و پر واضح است، افراط در سرپیچی ها و گردن کشی ها از دستورات و راهنمودهای مدبرانه و دلسوزانه ی اسلام است.
اگر آگاهانه و هوشیارانه بااین مساله روبرو شویم این را به خوبی متوجه خواهیم شد که گوش به حرف شیطان دادن، انسان را به عقب می کشاند، البته ممکن است مدتی بتوان به شیوه ی خود ادامه داد ولی موقتی است و عاقبتی جز ننگ و ذلت در پی نخواهد داشت.
آسیب ها را که بررسی می کنیم دلایلی را می یابیم که رعایت نکردن آن ها نیز از عوامل تاثیرگذار در عقب ماندگی و نهایت امر، براندازی است :
1. عدم فرمانبری از بزرگ و امینی که سر منشور حکومتی است.
2. فقر امر به معروف.
3. ترس از نهی ازمنکر.
4. هواها و انگارهای واهی در خصوص مقابله کردن با نطام اسلامی.
5. سرپیچی در برابر قانون بدون در نظر گرفتن وظایف محوله.
6. سماجت در تصمیمات عجولانه و عدم اهمیت بخشیدن به منافع ملی.
7. پافشاری به کم سوادی و عدم توجه به منافع عمومی و مواردی این چنینی که نیاز به تحقیق و بحث بیشتری دارد.

خداوند ما را با حقائق اسلام و وظایمان آشنا گرداند . آمین

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

متانت با اطاعت، نجات از ذلت

همواره تاریخ و روزهای متفاوت در تاریخ ماندگار خواهند شد. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل هم هستند؛ این انسانها، اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی کشد و آن را مشخص می نماید، متمایز می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان می دهد، معنا می بخشد، او را تا عرش برین بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، اهمیت می بخشد.همواره در شرایط سخت است که تشخیص کار، دشوارتر می شود. البته خدای متعال همیشه با فرستادن راهنما و بینه حجت را تمام می کند. مثلا هر چند ما هلال شب اول ماه را نمی بینیم اما هلال وجود دارد و هست. باید چشم را باز کرده و با دقت نگاه کنیم و از تمامی امکانات استفاده نمائیم تا بتوانیم این حقیقت را که خداوند متعال در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *