خانه / دسته‌بندی نشده / دنبال بهانه ای برای نگفتن بگردیم.

دنبال بهانه ای برای نگفتن بگردیم.

بسیار دیده می شود که ما از نگاه کوچکمان خدا را نیز نعوذ بلله قضاوت می کنیم چه رسد به اسلام، مسلمانان و حتی کافران. تاکنون شده به این توجه کنیم که اگر این قضاوت ما ذره ای با حقیقت فاصله داشته باشد چگونه باید جوابگوی عاقبت خود و آبروی از دست رفته ی دیگری باشیم !!!
اظهار تاسف و تاثر از اینکه در مجموعه ای بزرگ به عنوان مسلمان زندگی می کنیم ولی دریغ از آن که از بزرگان آن درس بگیریم. به عناوین مختلفی به دنبال تخریب انسان ها می گردیم ولی اگر دقت به امر، رفتار و سخن ولی امر داشته باشیم، به خوبی دیده می شود که این ها همه تخریب اصل اسلام است، نه تخریب افراد.
خنجر از پشت زدن، بدترین انواع خیانت ها است و ما به صورت عادت هر روزه، آن را تکرار می کنیم ( پشت سر دیگران صحبت کردن که اگر در او باشد غیبت اوست و اگر در او نباشد تهمت به اوست ) این مدل آبرو بردن دور از کرامت انسانی است.
در هیچ کجای دنیا، این رفتار پسندیده نیست و مورد نکوهش انسان های بادقت است چه رسد به ما که در کتاب هایمان مکررا تاکید بر رعایت حقوق دیگران شده است. منتظر ذره ای اشکال در انسان ها و گرفتن بهانه ای در دست هستیم که شخصیت افراد و اموال آنان را در معرض عموم به بازی و سرقت بگیریم.

عجب سرگرمی خطرناکی که بد عاقبتی را برای خود و خانواده مان در پیش رو دارد.

مال، معنی های مختلفی را به خود اختصاص داده است : آبرو، ناموس، شرف، غیرت، پول، فرزند و غیره است. آیا سعی بر امانت داری اموال مردم می کنیم! یا اینکه همه را از مال خود می دانیم و به حراج می گذاریم.

خداوندا! از درگاه کریمی چون تو، خالصانه در خواست داریم تا ما را با وظایفمان آشنا بگردانی. آمین یا اله العالمین.

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

متانت با اطاعت، نجات از ذلت

همواره تاریخ و روزهای متفاوت در تاریخ ماندگار خواهند شد. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل هم هستند؛ این انسانها، اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی کشد و آن را مشخص می نماید، متمایز می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان می دهد، معنا می بخشد، او را تا عرش برین بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، اهمیت می بخشد.همواره در شرایط سخت است که تشخیص کار، دشوارتر می شود. البته خدای متعال همیشه با فرستادن راهنما و بینه حجت را تمام می کند. مثلا هر چند ما هلال شب اول ماه را نمی بینیم اما هلال وجود دارد و هست. باید چشم را باز کرده و با دقت نگاه کنیم و از تمامی امکانات استفاده نمائیم تا بتوانیم این حقیقت را که خداوند متعال در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *