خانه / دسته‌بندی نشده / اشخاص را از اعمال آنان بشناسیم نه از زبان این و آن.

اشخاص را از اعمال آنان بشناسیم نه از زبان این و آن.

در بسیاری از مواقع ما به منافع دیگران کم توجهی داشته و بخاطر منافع شخصی و موفقیت در بازی روزگار، از روی حرص دل و ناراحتی های درونی با دیگران بد سخن می گوئیم که عواقب منفی دنیوی و اخروی را به همراه دارد و قیمت آن قابل محاسبه نمی باشد.
متاسفانه این مساله در مجریان امر نیز دیده و شنیده می شود که در پشت تریبون ها و در مجامع عمومی جملاتی را بیان می دارند که در صورت ثابت شدن خلاف آن، عواقب منفی در بر داشته و صورت نا زیبائی را در بین عموم منتشر خواهد شد.
مسلما سخنرانی هائی که بعضی از آقایان برای تخریب دیگری می زنند و هدف، تخریب است و اساس درستی ندارد، پاسی نمی گذرد که علیه خود آن فرد یا افراد استفاده می شود و در جامعه ارزش خود را ازدست خواهد داد که این نه تنها به صلاح فرد نیست بلکه به صلاح کشور نیز نخواهد بود.
این مدل صحبت ها و مطرح کردن آن ها به این صورت ناشیانه، عاقبتش برای عاقلین که هم بر مبنای عقل سخنان را می سنجند و هم از واقعیات مطلع هستند محرز است ولی برای خود فر، طرفدارانش و خصوصا نظام، مضر است.
دیگران را لقب سبک دادن و خود را برتر دانستن، شاید باعث پیشرفت موقتی و گذر از مسیری شود که در آن موقع برای ما حائز اهمیت است ولی باید به این نکته دقت داشت که همه چیز در دنیا حساب و کتاب دارد و ذره ذره عملکرد ما بازخوردی به همراه دارد که در زندگی ما قابل لمس است، برای همین به ماتوصیه بر رعایت حقوق افراد شده است و مراقبت از آن باید جدی گرفته شود.

باشد که ما از تاریخ گذشتگان درس بگیریم، به امید خدا. آمین

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

رهیافتی بر مهندسی رفتار در سازمان ها

یکی از طرح های مهمی که به عنوان راهبرد فرهنگی در سال های اخیر بدان توجه شده است، اجرای طرح مدیریت رفتار صحیح و برخورد مناسب با مشتری است، جامعه ای از سرمایه ی اجتماعی بهره مند است که مردم آن در مراودات با یکدیگر و در ارتباط با سازمان ها از سهولت، سادگی و انعطاف بسیار بالائی بهره مند باشند. به همین منظور دلائل وقوع و راهکارهائی را جهت پیشگیری اعلام داشته ایم که به عنوان مقاله ایی در سایت مدیریت درمان استان قم به انتشار رسیده است .علاقمندان می توانند مطالب ذکر شده را بصورت کامل در این سایت ملاحظه فرمایند.dqom.tamin.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *