خانه / دسته‌بندی نشده / اشخاص را از اعمال آنان بشناسیم نه از زبان این و آن.

اشخاص را از اعمال آنان بشناسیم نه از زبان این و آن.

در بسیاری از مواقع ما به منافع دیگران کم توجهی داشته و بخاطر منافع شخصی و موفقیت در بازی روزگار، از روی حرص دل و ناراحتی های درونی با دیگران بد سخن می گوئیم که عواقب منفی دنیوی و اخروی را به همراه دارد و قیمت آن قابل محاسبه نمی باشد.
متاسفانه این مساله در مجریان امر نیز دیده و شنیده می شود که در پشت تریبون ها و در مجامع عمومی جملاتی را بیان می دارند که در صورت ثابت شدن خلاف آن، عواقب منفی در بر داشته و صورت نا زیبائی را در بین عموم منتشر خواهد شد.
مسلما سخنرانی هائی که بعضی از آقایان برای تخریب دیگری می زنند و هدف، تخریب است و اساس درستی ندارد، پاسی نمی گذرد که علیه خود آن فرد یا افراد استفاده می شود و در جامعه ارزش خود را ازدست خواهد داد که این نه تنها به صلاح فرد نیست بلکه به صلاح کشور نیز نخواهد بود.
این مدل صحبت ها و مطرح کردن آن ها به این صورت ناشیانه، عاقبتش برای عاقلین که هم بر مبنای عقل سخنان را می سنجند و هم از واقعیات مطلع هستند محرز است ولی برای خود فر، طرفدارانش و خصوصا نظام، مضر است.
دیگران را لقب سبک دادن و خود را برتر دانستن، شاید باعث پیشرفت موقتی و گذر از مسیری شود که در آن موقع برای ما حائز اهمیت است ولی باید به این نکته دقت داشت که همه چیز در دنیا حساب و کتاب دارد و ذره ذره عملکرد ما بازخوردی به همراه دارد که در زندگی ما قابل لمس است، برای همین به ماتوصیه بر رعایت حقوق افراد شده است و مراقبت از آن باید جدی گرفته شود.

باشد که ما از تاریخ گذشتگان درس بگیریم، به امید خدا. آمین

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

متانت با اطاعت، نجات از ذلت

همواره تاریخ و روزهای متفاوت در تاریخ ماندگار خواهند شد. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل هم هستند؛ این انسانها، اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی کشد و آن را مشخص می نماید، متمایز می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان می دهد، معنا می بخشد، او را تا عرش برین بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، اهمیت می بخشد.همواره در شرایط سخت است که تشخیص کار، دشوارتر می شود. البته خدای متعال همیشه با فرستادن راهنما و بینه حجت را تمام می کند. مثلا هر چند ما هلال شب اول ماه را نمی بینیم اما هلال وجود دارد و هست. باید چشم را باز کرده و با دقت نگاه کنیم و از تمامی امکانات استفاده نمائیم تا بتوانیم این حقیقت را که خداوند متعال در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *