خانه / دسته‌بندی نشده / عالمان با عمل؛ دلاوران دفاع مقدس (1)

عالمان با عمل؛ دلاوران دفاع مقدس (1)

شهید بزرگوار دجله، محمد رنجبر فردوئی

 

زندگینامه

شهید گران قدر در نوجوانی به شهر قم رفت و شروع به فعالیت انقلابی خود نمود ودر سوهان پزی مشغول به کار شد، به طوری که پخش اعلامیه های امام رحمة الله را توسط جعبه های سوهان مخفی نموده، از شهر قم خارج، و به شهرهای مختلف کشور می فرستاد. بعد از پیروزی انقلاب و به برکت خون شهدا به مبارزه با گروهک ها ضدانقلاب ها پرداخت. در جنگ تحمیلی به جبهه ها رفت و با دلیری و مقاومت در عملیات بدر به درجه ی رفیع شهادت نایل شد.

قسمتی از وصیتنامه

السلام علیک یا اهل بیت النبوة و یا باب نجات الامة، یا حسین به هل من ناصر ینصرنی تو لبیک گفتم تا به ندای تو که از حنجر سرخت در تمام کان ما یکون طنین افکن است پاسخ مثبت بگویم که اگر به خون ناقابل ما دین جدت باقی می ماند رگبار آتش های مرگ بار مرا فرا بگیرد که قلب من جای حسین است مهرش با قلب و روح من آمیخته است…

…پسرم دفاع از اسلام عزیز را سر مشق خود قرار ده و مرد کار و فعالیت مشروع باش، همسرم تقوا را پیشه ی خود کن که فردای قیامت پیش فاطمه سلام الله رو سفید باشی و خودت نیز دنبال تحصیل علم را بگیر که هیچ چیز بهتر از علم نیست که اگر مورد لطف خدا قرار گرفتم تو را شفاعت خواهم کرد و اگر مورد غضب خدا قرار گیرم پناه می برم به خدای تعالی…

…خدایا از تو مسئلت دارم بحق محمد و آل محمد، امام امت، خمینی کبیر را که احیا کننده ی اسلام در عصر حاضر است تاظهور حضرت حجت برای ما محافظت فرما.

اسفند ماه سال 1363

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

متانت با اطاعت، نجات از ذلت

همواره تاریخ و روزهای متفاوت در تاریخ ماندگار خواهند شد. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل هم هستند؛ این انسانها، اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی کشد و آن را مشخص می نماید، متمایز می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان می دهد، معنا می بخشد، او را تا عرش برین بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، اهمیت می بخشد.همواره در شرایط سخت است که تشخیص کار، دشوارتر می شود. البته خدای متعال همیشه با فرستادن راهنما و بینه حجت را تمام می کند. مثلا هر چند ما هلال شب اول ماه را نمی بینیم اما هلال وجود دارد و هست. باید چشم را باز کرده و با دقت نگاه کنیم و از تمامی امکانات استفاده نمائیم تا بتوانیم این حقیقت را که خداوند متعال در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *