خانه / دسته‌بندی نشده / رهیافتی بر مهندسی رفتار در سازمان ها

رهیافتی بر مهندسی رفتار در سازمان ها

یکی از طرح های مهمی که به عنوان راهبرد فرهنگی در سال های اخیر بدان توجه شده است، اجرای طرح مدیریت رفتار صحیح با مشتری  است، به  همین منظور دلائل وقوع و راهکارهائی جهت پیشگیری اعلام داشته ایم که به عنوان مقاله ایی در سایت مدیریت درمان استان قم به انتشار رسیده است .علاقمندان می توانند مطالب ذکر شده را بصورت کامل در این سایت ملاحظه فرمایند.dqom.tamin.ir

مسلما رعایت متقابل منافع فردی و سازمانی، در جهت تعالی جامعه، منافع جامعه را در بر خواهد داشت .
موردی که باید بدان یادآوری و به آن تاکید نمائیم این است که این نوع عملکردها را بهتر است دور از چارچوب آمار ها و کاغذ بازی های دست و پا گیر وصرفا رسانه ای نگریست تا بتوان نتیجه مطلوب تری را بدست آورد. تعارف های اداری جهت دریافت نتیجه بی فایده است و نیاز به عملکرد جهادی ( خالی از هرگونه توقع و دیده شدن، صرفا خوب بودن و خوبی کردن تا به نتیجه مطلوب دست یافتن ) دارد.
باید به این باور برسیم و به دیگران این باور را بدهیم  که سازمان محل زندگی ماست و همه ی ما دو منزل داریم که باید در آن مدیریت رفتار داشته باشیم. زیرا اگر در محل زندگی نتوانیم با همنوعان خود درست رفتار کنیم زندگی سختی خواهیم داشت.
به این باور برسیم و یقین بدانیم که برای بندگی آمده ایم وبایستی در راه این بندگی، تلاش و کوشش کنیم .
(قابل توجه : پژوهش حضوری و مشاهده ای از چند همکارمحترم واحدهای تابعه کمک شایانی به جمع آوری این مطالب نموده است )
(تمامی مواردی را که ذکرخواهیم نمود دلیل بر انجام نشدن این فعالیت ها نمی باشد و هدف زیر سوال رفتن زحمات احدی نخواهد بود بلکه بحث، علمی است و باید به آن جدی پرداخته شود)

ادامه مطلب: dqom.tamin.ir

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

متانت با اطاعت، نجات از ذلت

همواره تاریخ و روزهای متفاوت در تاریخ ماندگار خواهند شد. روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل هم هستند؛ این انسانها، اراده‌‌‌‌‌ها و مجاهدتهاست که یک روزی را از میان روزهای دیگر برمی کشد و آن را مشخص می نماید، متمایز می کند و مثل یک پرچمی نگه می دارد تا راهنمای دیگران باشد. روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز جان می دهد، معنا می بخشد، او را تا عرش برین بالا می برد؛ این مجاهدت های یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است که به این روز، اهمیت می بخشد.همواره در شرایط سخت است که تشخیص کار، دشوارتر می شود. البته خدای متعال همیشه با فرستادن راهنما و بینه حجت را تمام می کند. مثلا هر چند ما هلال شب اول ماه را نمی بینیم اما هلال وجود دارد و هست. باید چشم را باز کرده و با دقت نگاه کنیم و از تمامی امکانات استفاده نمائیم تا بتوانیم این حقیقت را که خداوند متعال در مقابل ما قرار داده است، ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *