خانه / دسته‌بندی نشده / عالم با عمل …

عالم با عمل …

از تئوری تا عمل، بسیار فاصله است چه بسیار دیده می شود که اغلب ما در صحبت کردن، عالم هستیم و گاهی اوقات نیز دیگران را در این مورد، هیچ فرض می کنیم، اما پای عمل که به میان می آید در باء بسم الله آن می مانیم، درسته، سخت و مشکل است ولی یکی از موارد اصلی اخلاق، در عمل به گفته هاست.
یکی از موارد مهم در مراتب مسئولیت اجتماعی نیز به همین مساله اشاره دارد اگر به این نکته توجه داشته باشیم که عالم بی عمل به مانند زنبوری می ماند که بعد از تلاش و کوشش، عسلی به دست نیاورده است و جز زنبور بی فایده و وزوزه کنی، بیش نیست کمی بیشتر به این مساله می اندیشیم.
اگر بینش و دقت ما به این باشد که علم و عمل را با هم، یکی کنیم، در ابتدا بایستی سعی کنیم بر نفس خود غلبه داشته تا بتوانیم به خوبی ها عمل کرده و به دیگران منتقل کنیم، زحمت دارد ولی اصلی است که نتیجه اش شیرین و پر عاقبت است.
چیزی که در آن هنگام ارزش است، علم و عمل است که با هم یکی می شود و تاثیر مثبت و بسزایی خواهد داشت.
در حال حاضر مردم ما از این مساله بسیار، یاد می کنند و توقعی که از اکثر آنان به گوش می رسد همین است و جز عمل به گفته ها نمی خواهند. رعایت این موضوع اعتماد را بسیار می کند، تحمل را بالا می برد و برای ما و تصمیماتمان پشتوانه ی سنگینی را به وجود خواهد آورد، که این کمکی شایان برای رسیدن به اهداف بزرگ است.

زندگی ما موقعی به مخاطره میفتد که، حرفمان با عملمان یکی نباشد.

درباره ی سعیده جعفری راد

رشته تحصیلی: دکتری تخصصی مدیریت دولتی گرایش خط مشی گذاری عمومی

همچنین ببینید

رهیافتی بر مهندسی رفتار در سازمان ها

یکی از طرح های مهمی که به عنوان راهبرد فرهنگی در سال های اخیر بدان توجه شده است، اجرای طرح مدیریت رفتار صحیح و برخورد مناسب با مشتری است، جامعه ای از سرمایه ی اجتماعی بهره مند است که مردم آن در مراودات با یکدیگر و در ارتباط با سازمان ها از سهولت، سادگی و انعطاف بسیار بالائی بهره مند باشند. به همین منظور دلائل وقوع و راهکارهائی را جهت پیشگیری اعلام داشته ایم که به عنوان مقاله ایی در سایت مدیریت درمان استان قم به انتشار رسیده است .علاقمندان می توانند مطالب ذکر شده را بصورت کامل در این سایت ملاحظه فرمایند.dqom.tamin.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *